Diet coaching

Wielu z nas próbowało schudnąć. Czasami skutecznie, jednak na krótką metę, a większość razy bez rezultatów. Ścisłe przepisy diety łatwo jest stosować kiedy jesteśmy wypoczęci, kiedy wszystko się układa i najlepiej jakbyśmy mieli wolne. Jednak na codzień w pracy jest dużo stresu. Wystarczy że się z kimś pokłócimy i już trzeba coś na osłodę. Stracimy wiarę w dietę? i znowu coś na osłodę. Albo też nie jemy cały dzień, by na wieczór, bez świadomości zjeść, z lodówki wszystko co się nie rusza  :)

Jak w diecie pomaga coaching?

Coaching może bardzo pomóc w trwałym zrzuceniu wagi. Diety dietami, ale najważniejsza różnica w tym podejściu polega na punkcie skupienia. Dietetyk skupia się na przedstawieniu Ci zasad diety. Książka Dukana czy Kwaśniewskiego skupia się na swojej zawartości. Coach skupia się na Tobie. Prawdopodobie znasz już na pamięć 20 diet, znasz zasady działania metabolizmu i wiele innych. A jednak jakoś tak się dzieje że waga wraca, lub nawet rośnie.

Problem leży gdzie indziej

Częstokroć problem leży w naszej świadomości, w naszych nawykach, w nas. Tyle że książki jeśli już mówią o nas, a nie o sobie, to mówią w liczbie mnogiej. A Ty jesteś inny, unikalny i jedyny w swoim rodzaju. Twoje nawyki i Twoja świadomość jest specyficzna tylko dla Ciebie. Jesteś najlepszym specjalistą od siebie samego. Wystarczy żę doświadczony coach pozwoli Ci odkryć Twoje zasoby. Wspólnie możecie podążyć Twoją indywidualną drogą do upragnionej sylwetki