Artykuły

Aby schudnąć, musisz zmienić swój sposób odnoszenia się ( do żywności ) .

Dlaczego umiejętności behawioralne są kluczem do długoterminowej utraty wagi?

więcej...

Motywacja do schudnięcia - jak ją utrzymać?

Podjęłaś kolejną w swoim życiu dietę i znów tracisz motywację? Nie masz już sił do kontynuowania zdrowego trybu życia? Koszty zaczynają przeważać nad odległym i nierealnym celem? Nie bój się! Zapytaliśmy naszą specjalistkę od diet-coachingu P. Emilię Marszalik jak najlepiej ukształtować i utrzymać motywację do chudnięcia.

więcej...

Coaching kariery

Coaching jest coraz bardziej znanym w naszym otoczeniu procesem pozwalającym na przyspieszenie tempa rozwoju czy polepszenie efektów działania indywidualnego lub całej organizacji. Jego usługi przydają się w głównej mierze wszystkim tym, którzy pojawili się na obecnym rynku pracy, a przede wszystkim chodzi tu o osoby mające zamiar przekwalifikować się z jednego miejsca pracy czy stanowiska, na drugie.

więcej...

Metoda małych kroczków

Każdy duży problem wydaje się duży dopóki wyobrażamy go sobie jako duży. Na przykład praca magisterska. To ogromny problem. Prawie sto stron tekstu, ogromna ilość książek, do przeczytania. Sprawdzenie tej olbrzymiej ilości tekstu, obliczeń, stylu – wszystkiego. No i jeszcze poprawki promotora. Choć zanim dojdzie do owych poprawek, to jednak najtrudniej ową pracę napisać. Dochodzą jeszcze niekiedy badania, statystyka. Kiedy o tym wszystkim myślimy zaczyna nas boleć głowa.

więcej...

Trzy największe mity na temat motywacji

Ludzie bardzo lubią mieć wgląd w swoje własne i cudze zachowanie. Rzadko jednak potrafią poprawnie rozpoznać jego przyczyny i pobudki. Paradoksalnie wielu z tych mylących się interpretatorów ludzkich zachowań mieni się specjalistami od motywacji. Bez wątpienia ich intencje są godne podziwu – wiele rzeczywiście chce pomóc innym osiągnąć sukces. Ale zbyt często ich działania skutkują jedynie wzmocnieniem fałszywych (choć intuicyjnie atrakcyjnych) przekonań o tym, jak działa ludzka motywacja.

więcej...